uslugi-informatyczne outsourcing-it eset telefonia-voip-3cx

Bezpieczeństwo danych

odzysk1Utraciłeś cenne dane? Przywrócimy je!  Potrzebujesz trwale usunąć pliki? Usuniemy je bez śladu!

 Zarówno podczas odzyskiwania, jak i kasowania danych korzystamy z najbardziej zaawansowanych technologii, a dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów jesteśmy w stanie odzyskać dane bez względu na rodzaj nośnika, używany system operacyjny czy sposób, w jaki dane utracono.

Przyczyny i rodzaje uszkodzeń

Jak w ogóle może dojść do utraty danych? Istnieją dwa rodzaje uszkodzeń:

  • uszkodzenia programowe (logiczne)
  • i uszkodzenia sprzętowe (fizyczne).

Uszkodzenia programowe (logiczne) polegają na naruszeniu integralności struktury logicznej danych, a nie na fizycznym uszkodzeniu samych nośników. Przyczyną tych uszkodzeń są wirusy komputerowe, nieoczekiwane przerwy w dopływie prądu, nagłe skoki napięcia lub błędy w oprogramowaniu. Zdarza się jednak, że przyczyną utraty danych jest przypadkowe skasowanie ich przez użytkownika lub sformatowanie nośnika danych.

Uszkodzenia sprzętowe wyrządzają większe szkody, a odzyskanie danych zazwyczaj jest trudniejsze. Najczęściej mechanicznemu uszkodzeniu ulegają takie elementy nośników, jak głowice, wewnętrzna i zewnętrzna elektronika dysku, silnik czy same talerze. Odzyskanie danych wymaga wówczas zastosowania najnowszych technologii w specjalistycznym laboratorium.

Technologia

W specjalistycznym laboratorium zgromadzone są wszystkie niezbędne narzędzia, aby odzyskiwać dane z jak najlepszą skutecznością. Całe wyposażenie laboratoriów wykonane jest z materiałów antyelektrostatycznych, co eliminuje ryzyko przeskoku iskry elektrycznej podczas prac nad nośnikami danych. Współpracujemy ponadto z największymi firmami z branży data recovery w Polsce, a na podstawie umów partnerskich mamy dostęp do najnowszych technologii i usług diagnostycznych.

Tryby diagnozy

Diagnozę – na koszt firmy * – przeprowadzamy w jednym z dwóch możliwych trybów. Kontaktując się z nami należy wybrać jeden z wariantów:

  1. Tryb standardowy – nośnik danych trafia do kolejki zgłoszeń. W przypadku uszkodzeń logicznych diagnoza trwa maksymalnie 3 dni robocze, a w przypadku uszkodzeń fizycznych – nie dłużej niż 5 dni, licząc od momentu dostarczenia nośnika do naszego biura. Czas ten może ulec wydłużeniu przy bardziej złożonych uszkodzeniach.
  2. Tryb ekspresowy – analizę rozpoczynamy natychmiast po otrzymaniu nośnika danych, a jej wyniki niezwłocznie przesyłamy do klienta. Analiza może się wydłużyć w przypadku dużej ilości danych do zdiagnozowania lub jeśli zajdzie potrzeba pozyskania niezbędnych części zamiennych. Diagnoza w trybie ekspresowym jest płatna.

Procedura

Pierwszy etap odzyskiwania danych to wspomniana wyżej diagnoza nośnika, którą przeprowadzamy BEZPŁATNIE *. Pozwala ona określić rodzaj uszkodzenia oraz oszacować możliwości odzyskania danych oraz czas na to potrzebny. Specjaliści oszacują również, która technologia przyniesie najlepsze rezultaty w możliwie najkrótszym czasie.

Jeśli to możliwe, wygenerujemy listę plików możliwych do odzyskania wraz z informacją o ich stanie logicznym. Wycenimy również koszt odzyskania plików. Wyniki diagnozy przedstawiamy klientowi – wówczas, po poznaniu ceny, podejmuje on decyzję, czy chce, byśmy podjęli się odzyskania danych. Jeśli dane nie są możliwe do odzyskania, klient może BEZ KONSEKWENCJI * zrezygnować z naszych usług.

Odzyskane dane dostarczamy do klienta w wybranej przez niego formie – nagrane na innym dysku twardym lub na płytach CD lub DVD.

* Diagnoza jest bezpłatna w przypadku podjęcia się realizacji procesu odzyskiwania danych lub gdy nie ma możliwości odtworzenia danych. W przypadku rezygnacji z usługi po etapie diagnozy z możliwością odzyskania danych pobierana jest opłata 100 zł netto.

diagnoza1Wykonamy darmową diagnozę, weryfikując czy możemy je dla Ciebie odzyskać …
Na szczęście, w większości przypadków odzyskanie ich nie stanowi dla nas problemu dlatego tez diagnozę wykonujemy za darmo…

usuwa1

Jeśli prowadzisz firmę, wiesz na pewno, jak ważne jest niszczenie danych

Wbrew powszechnej opinii wszelkie „tradycyjne” sposoby usuwania danych… wcale ich nie usuwają!

Klienci

Kontakt

CompService - usługi informatyczne
ul. Doki 1, 80-958 Gdańsk
tel.: +48 58 741 85 30
fax: +48 58 741 85 39
Hotline: +48 510 055 265

CompService na  facebookCompService na  twitterGoogle+